Vinice

V současnosti vlastníme 6,5 ha vinic. Vinice jsou orientovány jihojihozápadním směrem. Vinice byli vysazovány v letech 1997, 1998 a 2003. Odrůdová skladba Rulandské šedé, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Cabernet Moravia, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Vinice se nachází ve vinařské oblasti Morava, podoblasti slovácké, vinařské obci Hluk a vinařské trati Husí hora. Vinice pěstujeme podle pravidel integrované produkce. Vinice jsou opatřeny závlahou.

Husí hora v trati svatého Antonína Paduánského je nejstarší viniční tratí v Hluku. Vinice v Hluku byly svobodné tj.mohly se prodávat nebo odstupovat. R.1592 uvádí pan Arkleb z Kunovic: K Hluku jsou vinohrady veliké, z kterýchž se desátek dává pánu. Hlucké víno bylo vyhlášené a výborné kvality. Název trati Husí hora pochází od původního majitele vinic zemana Húsa.

Geologické podloží: Území je budováno dílčí bělokarpatskou jednotkou magurského flyše. Vyskytují se zde jemně zrnité deskovité vápence, béžové a okrové slíny a šedé vápnité střípkovité jílovce hluckých vrstev hluckého vývoje bělokarpatské jednotky. Stáří zdejších sedimentů odpovídá spodní křídě, kdy se v těchto místech rozlévalo druhohorní moře.

Půda: Kamenitá díky podloží, sprašovitá hnědozem ochuzená o jíl, který se hromadí v podorničním horizontu.

Klimatické podmínky: Hlucko se nachází v klimaticky teplé oblasti. Oblast je teplá,mírně vlhká s mírnou zimou. Průměr ročních srážek je kolem 600 mm.

Podstatnou část hroznů nakupujeme od smluvních partnerů firmy Lone Násedlovice a Vinohradnická společnost Polešovice. Jedná se o odrůdy Tramín červený, Chardonnay, Veltlínské zelené, Irsai Oliver, Ryzlink rýnský, Frankovka, Rulandské modré, Muškát moravský, Muller Thurgau a Sauvignon.