Naše vína

Víno se nedělá ve sklepě, ale na vinici. To znamená, že se klade velký důraz na kvalitu hroznů. Veškeré hrozny zpracováváme v naší provozovně v Hluku. Prvním krokem je co nejrychlejší sklizeň a doprava hroznů do provozovny v Hluku. Dalším důležitým krokem je pomletí a odstopkování hroznů. V závislosti na odrůdě, ročníku a zdravotním stavu hroznů necháváme rmut nakvášet z důvodů uvolnění většího množství aromatických látek.

Prohlídka sklepů

Komentované prohlídky a degustace vín se konají od dubna do záříod úterý až do soboty  ve 14 hodin.

Na základě objednávka je možno připravit individuální prohlídku sklepa s průvodcem, spojenou s ochutnávkou mešních vín, případně i pohoštěním.

Naše vinice

Vsoučasnosti vlastníme 6,5ha vinic. Vinice jsou orientovány jihojihozápadním směrem.
Vinice byly vysazovány v letech 1997,1998 a 2003. Odrůdová skladba Rulandské šedé, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Cabernet Moravia, Svatovavřinecké a Modrý Portugal.
Vinice se nachází ve vinařské oblasti Morava, podoblasti slovácké, vinařské obci Hluk a vinařské trati Husí hora. Vinice pěstujeme podle pravidel integrované produkce. Vinice jsou opatřeny závlahou.

Kde seženete naše vína

Naše vína můžete ochutnat nejen v Kroměříži, ale také ve vybraných restauracích jak v Kroměříži, tak v jiných městech po České Republice.

Aktuální informace