banner SIMEI

SIMEI 2019, nejen víno a technologie…

Technologický vývoj zaznamenal za posledních 20 let obrovský skok. Naši prarodiče neznali slovo internet, zatímco my se chystáme vzlétnout dronem a přesunout dopravu o „patro výš“. I tak by se dal stručně popsat extrémní vývoj technologií za poslední dvě dekády. A že zasáhly do všech sfér našeho života, o tom není pochyb. Investice do inovací se stala běžnou položkou ekonomického plánování každé firmy. Chcete budovat, rozvíjet se, zachovat váš byznys dalším generacím? Inovujte!

Rozjeli jsme se do Milána abychom to všechno viděli! SIMEI je globální veletrh technologií, produktů a doplňků pro vinařský průmysl. Každý rok roste počet vystavovatelů i návštěvníků. Tento rok se zúčastnilo na 150 společností z celého světa. Letošní veletrh se neomezil pouze na vinařský průmysl. K vidění byly i technologie k výrobě či zpracování olejů, piva nebo třeba tvrdého alkoholu.

Všechno bylo úchvatné a velkolepé a popravdě jsme nevěděli, kam se podívat dříve. Na veletrh jsme ale jeli s konkrétním cílem – zmapovat nabídku technologií na výrobu vína a jeho dalšího zpracování (plnění do lahví, Bag in Boxů, výroba Frizzante apod.) a srovnat si jednotlivé nabídky.

NIC NENÍ NÁHODA A ANI MY ZDE NEBYLI NÁHODOU.

Naše vinařství čeká rozsáhlá rekonstrukce jejíž součástí nejsou jen sanace a rekonstrukce výrobních prostor, ale současně i obměna a nákup nových výrobních technologií. A my bychom si naše nové “miláčky“ chtěli vybrat a osahat ještě před samotnou koupí.

Kromě veletrhu jsme v průběhu cesty stihli absolvovat exkurzi výrobního závodu GAI, který na veletrhu SIMEI prezentoval rovněž své výrobky. Plnící linka GAI má své čestné místo i v našem sklepě. Jako většina technologií zde už ale není nejmladší, tu a tam se něco pokazí, a tak jsme se nechali osobně provést celým závodem abychom zjistili, jakou změnou prošly stroje za téměř jednu celou dekádu. Naše plnící linka je totiž právě tak stará. Možná Vám to nepřijde jako dlouhá doba a přemýšlíte, zda li je nutné tak brzy měnit stroj? Inu, nutné to není pokud funguje, a pak nové stroje jsou nejen výkonnější, ale i šetrnější a s ohledem na vývoj materiálů mohou být i lehčí a zároveň odolnější. A když budete chtít, může na vás ten Ital mluvit i česky :).

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email