Nová vinotéka v centru Olomouce

Arcibiskupské zámecké víno otevřelo svoji druhou kamennou prodejnu.

Pachatel se vrací na místo činu. I tak by se dalo nazvat otevření, respektive znovu otevření, olomoucké vinotéky. Po řadě stavebních a kosmetických úprav, nezbytné sanaci a modernizaci prostor vinotéky i prostorů sklepních, se vracíme ve vší parádě, plni sil a neutuchajícího elánu. Těšíme se na vás, naši noví i staronoví zákazníci, že k nám zavítáte!

Modernizací neprošla pouze budova samotná, ale i vybavení prodejny, která je laděna do modernějšího hávu avšak důstojně a se ctí vůči budově, ve které se nachází, a která je klasifikovanou národní památkou. Moderna snoubící se s historií je překvapivě příjemnou kombinací a výsledkem je útulná atmosféra. Cílem bylo zachovat vzdušnost v poměrně malých prostorách a dopřát zákazníkům přehlednou nabídku sortimentu vín i doplňkových produktů. A to se nám, pevně doufáme, povedlo. Posoudit to však můžete přijít osobně.

A když už změny, tak pořádné. Nebudeme přece „troškařit“! V minulosti se vinotéka zaměřovala výhradně na prodej lahvových vín. Nebojte se, i ta zde stále zakoupíte! Kromě tradičních mešních vín, jimiž jsou naše sklepy pověstné, můžeme nabídnout i výborná šumivá nebo perlivá vína. Abychom vás ale dlouho nenapínali, nově v prodejně najdete stálou nabídku sudových vín různých odrůd. Na své si přijdou milovníci jak bílého, tak červeného vína a nechybí ani populární „roséčko“. Ochutnat u nás můžete například Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Cabernet Moravia, Muškát, Sauvignon a sezóně pak burčák vlastní výroby nebo třeba svařáček na zahřátí v době vánočních trhů. Těch už se my nemůžeme dočkat. O:-)

Nápadů je stále mnoho a tak se i v průběhu roku můžete těšit na připravované akce, ochutnávky a inovace.

Navštivte nás na adrese 8.května 499/33, Olomouc-město. Dveře naší vinotéky jsou pro vás otevřeny od pondělí do pátku od 14:00 do 20:00 a v sobotu od 9:00 do 12:00. Budeme se těšit!

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email