HORTUS MAGICUS

Šestý ročník festivalu barokní kultury za doprovodu vína.

Přijměte naše srdečné pozvání za kulturou a k degustaci vín Arcibiskupských sklepů, které k festivalu již neodmyslitelně patří.

Bohatost, zdobnost, velkolepost, i tak by se dal charakterizovat nadcházející druhý srpnový víkend, který se v Kroměříži ponese ve znamení oslav barokní kultury. Díky festivalu HORTUS MAGICUS se alespoň na tři dny přeneseme do dob Karla II. z Lichtenšteina-Kastelkornu, olomouckého biskupa a barokního velmože, jenž je oslavován nejen pro založení samotné události, ale i pro položení základních kamenů zámku a Květné zahrady v Kroměříži, jejíž věhlas překročil daleko hranice města.

Festival Hortus Magicus je okouzlující událost plná vůní, chutí, barev, libých zvuků a nezapomenutelných zážitku. Barokní hudba a tanec, divadlo čerpající z původních raně novověkých her i antických bájí, ohňostroj, dobové hry pro děti i dospělé, dobré jídlo a pochopitelně i dobré víno – to vše již neodmyslitelně patří k festivalu Hortus Magicus. Pro návštěvníky bude připravena degustace vybraných vín doprovázená odborným výkladem našich sklep mistrů, neboť heslem festivalu není pouze bavit se, ale i poznávat a vzdělávat se.

Mimo jiného, po celé tři dny návštěvníci budou moci využít připraveného programu Květné zahrady – projít si nádherné prostory Libosadu v rámci komentovaných prohlídek, zapojit se s celou rodinou při hrách, které budou připraveny ve všech prostorách Květné zahrady anebo poznat báji o Kalistó. Nakonec, jedním ze základních rysů Baroka je právě hravost. Jedinečnou příležitostí bude současně možnost vyzkoušet si historické kostýmy a procházet se v nich zahradou stejně jako naši předkové v časech baroka. Připraveny budou také ukázky aranžování květin pod taktovkou renomovaných floristů.

PS: Že naši sklep mistři budou barokně oděni zaručit nemůžeme, avšak že odejdete obohaceni a vaše chuťové pohárky zaplesají, o to se rádi postaráme.

Kompletní program, nákup vstupenek a informace o vstupném na https://www.hortusmagicus.cz/cs/

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email